Blog

#CoDobrego za luty 2017

8 marca, 2017

Luty był dla mnie dobrym miesiącem. Dawałam radę gotować, usmażyłam nawet pączki. Przez ostatni tydzień miałam nawet R pod ręką, w domu, chociaż nie w pełni sprawnego. Udało mi się wyrwać na chwilę z domu, chociaż z Tomkiem, to odzyskałam energię do działania.

Chciałabym przedstawić Wam cykl, który pojawia się na różnych blogach pod różnymi nazwami. U mnie niech to będzie #CoDobrego

Zacznijmy!

Organizer Greenery od Właśnie dzisiaj

_AZF2995
_AZF3001
_AZF3023

Około roku temu pokazywałam Wam na blogu organizer, jaki zaprojektowałam na swoje potrzeby. Wciąż mam jeszcze ten organizer i czasem go używam, ale od tamtego czasu zajęłam się projektowaniem i sprzedawaniem kolejnych projektów. Najnowszy projekt, to właśnie organizer Greenery. Jego właśnie używam teraz najczęściej i towarzyszy mi codziennie. Uwielbiam kolor okładki, jest taki wiosenny i tego, takich wiosennych bodźców, teraz mi potrzeba.
Do kupienia jest tutaj >> sklep Właśnie dzisiaj

Grupa „Projekt 365 dni #wspódnicy”

Processed with VSCO with hb2 preset
Processed with VSCO with f2 preset
Processed with VSCO with t1 preset
Processed with VSCO with hb1 preset
Processed with VSCO with f2 preset
Processed with VSCO with a5 preset
Processed with VSCO with f2 preset

Co prawda w grupie jestem od dawna, ale muszę się nią podzielić!
Założycielką facebookowej grupy „Projekt 365 dni #wspódnicy” jest Klaudia z bloga Haukotella. Założeniem grupy jest promowanie noszenia spódnic i sukienek przez kobiety na co dzień, ja to dawniej bywało. Dzięki spódnicom i sukienkom kobieta wygląda bardziej kobieco i może też się tak poczuć. Jeśli rzadko nosisz spódnice, to znaczy tylko tyle, że nie znalazłaś odpowiedniej dla siebie, bo każdej kobiecie jest dobrze w spódnicy! Obecnie można tak mocno przebierać w krojach, długościach i wzorach, że jedyne co trzeba zrobić, to dowiedzieć się w której wyglądamy i czujemy się najlepiej.
Za zimno w spódnicy? Są też wełniane, a pod spód można założyć naprawdę ciepłe rajstopy i od razu robi się cieplej niż w spodniach.
Na grupie oprócz spódnic, rozmawiamy też o innych kobiecych sprawach, dzielimy się miejscami i inspiracjami, a nasze zdjęcia oznaczamy hashtagami (mam nawet swój #kozadlaprzyciągnięciauwagi 😀 na razie w zawieszeniu 🙁 )
Gorąco polecam!

Bydgoskie spotkanie kobiet #wspódnicy

_AZF4101
_AZF4095
_AZF4189
_AZF4308

Skoro już jesteśmy w temacie kobiet w spódnicach, to nie mogę nie powiedzieć o spotkaniu.
Na grupie zebrało nas się tak wiele i z tak wielu zakątków kraju, że temat spotkań w różnych miastach wypłynął naturalnie. Razem z Anią z bloga Okiem Sary wzięłyśmy się za organizację bydgoskiego spotkania i udało nam się nawet pozyskać sponsorów! Co prawda na spotkaniu pojawiła się połowa zadeklarowanej liczby kobiet, ale w gronie 5 kobiet (i jednego Tomka) czułyśmy się znakomicie! Dzięki temu, że na co dzień właściwie widzimy swoje zdjęcia, nie było między nami żadnych niezręczności, a atmosfera była wspaniale domowa. Poniżej możecie obejrzeć film ze spotkania, który nakręcił dla nas mąż Ani – DK Media.

logo2016-animlogo_blog-03-031

482099_308725509223287_1175756014_n

wlasnie-dzisiaj_adres-strony_ogromne2

logo

10522373_787892504596483_6006772338000205462_o

16819410_1203101773137446_7510876791122465332_o

Bullet Journal

_AZF5154
_AZF5159
_AZF5166
_AZF5170
_AZF5172

Na bullet journal natknęłam się już bardzo dawno. Wieki temu zapisałam się do odpowiedniej grupy na facebooku i podziwiałam piękne notesy innych grupowiczek. Sama nie zabierałam się za temat ze względu na koszty – większość notesów w kropki ma zbyt wysoką cenę – czas i niewystarczającą kreatywność w dekorowaniu stron. Pierwszą przeszkodę udało mi się w końcu przeskoczyć, bo dłuuugo po tym jak Ania podpowiedziała mi, że w jednej z księgarń można kupić taki notes za 10 zł, udało mi się w końcu trafić do księgarni w której go znalazłam 😉 Ogrom możliwości mnie osaczył, postawiłam więc na to, co wydawało mi się najbardziej potrzebne w danej chwili – habit tracker, śledzenie dnia Tomka i domowy budżet. Przy pierwszym miałam ogromną satysfakcję zamalowując kolejne pola, jednak po czasie okazało się, że podeszłam do tematu „na hura” i po prostu za dużo tego wszystkiego mam. Pierwsza próba będzie błędem, na którym zamierzam się uczyć, bo w końcu o to w bullet journalu chodzi, aby dotrzeć w końcu do wersji, która będzie idealna dla nas.
Bullet journal nie zastąpi mi organizera, bo po prostu nie bawi mnie rysowanie wszystkich tych tabelek co tydzień, wolę gotowe rozwiązania, ale sprawdzi się idealnie do śledzenia oraz do planowania nowych produktów – idealnie mogę dotrzeć w nim do końcowego projektu, sprawdzając które szczegóły najbardziej się przydadzą.

Akwarelki

IMG_4435[1]

I tu znowu – sprawa do której ostateczną inspiracją była mi Ania.
Obrazki akwarelkowe od dawna bardzo mi się podobają, jednak ostateczną decyzję o zakupie tych farb podjęłam kiedy zobaczyłam na instagramie Ani piękny akwarelkowy napis. Ogromnie mi się spodobał i musiałam spróbować własnych sił. Uzbroiłam się w dwie paletki najtańszych akwarelek, paletkę oraz pędzle. Zdecydowałam się na najtańsze z tego względu, że jeśli szybko znudzi mi się ten temat, to nie będzie mi bardzo żal pieniędzy na niego wydanych 😉 Przy farbkach na razie nie odczuwam dyskomfortu, jednak przy pędzlach już tak. Z czasem będę musiała wyposażyć się w lepsze jakościowo i bardziej zróżnicowane pędzle 🙂

W ten sposób dotarłam do końca pierwszego wpisu z serii #CoDobrego za luty. Postaram się dodawać takie wpisy co miesiąc, dla mnie to też była frajda, że mogłam zebrać takie fajne sprawy w jednym miejscu i będę mogła do nich wrócić 🙂

A co u Was było dobrego w lutym?

Comments are closed.